ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3011270
*
nr 301 1270
Spegel
+Konsol, sent 1800-tal H.175
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 12:40:15
1
1.200 kr
22/2 14:13:49
2
1.100 kr
23/2 07:29:50
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol sent 1800-tal h spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 301 1270
Spegel
+Konsol, sent 1800-tal H.175
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 12:40:15 | 1 | 1.200 kr |
22/2 14:13:49 | 2 | 1.100 kr |
23/2 07:29:50 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol sent 1800-tal h spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27